SA Skole Rugbyspan 2022. Grey Kollege van Bloemfontein loop vanjaar voor met vyf spelers in die SA Skole rugbyspan 2022. Die ander skole is as volg: Hilton College, KZN het 3 spelers; Garsfontein, Pretoria, 2 spelers; St John’s College, Umtata, 2 spelers; Paarl Boys’ High, 2 spelers. Die volgende skole het elk 1 speler in die span: Afrikaanse hoër Seunsskool, Pretoria; Maritzburg College, KZN; Hudson Park, Oos-Londen; King Edward V11, Johannesburg; Wynberg Boys’ High, Kaapstad; Monnas, Pretoria; Paul Roos Gimnasium, Stellenbosch; Outeniqua Hoërskool, George; Paarl Gimnasium.
SA Skole
- 15 Michail Damon (Garsfontein, Blou Bulle)
- 14 Alfondso Isaacs ( Grey Kollege, Vrystaat)
- 13 Litelihle Bester (Maritzburg College, Sharks)
- 12 Joshua Boulle (St John’s College, Goue Leeus)
- 11 Joel Leotlela (St John’s College, Goue Leeus)
- 10 Thurlon Williams (HJS Paarl WP)
- 9 Steven Nel (Garsfontein, Blou Bulle)
- 8 Sibabalwe Mahashe (Hudson Park, Grens)
- 7 Lukas Meyer (Grey Kollege, Vrystaat)
- 6 Matthew Fick (HJS Paarl, WP)
- 5 JF van Heerden (Grey Kollege, Vrystaat)
- 4 Thabang Mphafi (King Edward V11, Goue Leeus)
- 3 Zachary Porthen (Wynberg Boys’ High, WP)
- 2 Luca Bakkes (Paarl Gimnasium, WP)
- 1 Sifiso Magwaza (Monnas, Goue Leeus)
Plaasvervangers:
- 16 Ethan Bester (Hilton College, Sharks)
- 17 Ruan Swart (Outeniqua, SWD)
- 18 Casper Badenhorst (Grey Kollege, Vrystaat)
- 19 Jack Waterhouse (Hilton College, Sharks)
- 20 Thomas Dyer (Hilton College, Sharks)
- 21 Caleb Abrahams (Grey Kollege, Vrystaat)
- 22 Stehan Heymans (Affies, Blou Bulle)
- 23 Jurenzo Julius (Paul Roos Gimnasium, WP XV-tal)
SA Skole A-Span
Paarl Gimnasium het 3 spelers; Outeniqua 3; Paarl Boys’ High 3; Grey Kollege 2; Queens College 2; Monnas 2. Die volgende skole het een elk: Hoërskool Strand, Nico Malan, Durban High School, Michaelhouse, Westville Boys’ High, Dale College en Hilton College.
- 15 JT Strydom (Outeniqua SWD)
- 14 Gino Cupido (Strand, WP XV-tal)
- 13 Shah-Jehaan de Jongh (HJS Paarl, WP)
- 12 Alec McIntyre (Grey Kollege, Vrystaat)
- 11 Jameel de Jongh (HJS Paarl, WP)
- 10 Bradley Giddy (Grey Kollege, Vrystaat)
- 9 Emrique Liedeman (Paarl Gimnasium, WP)
- 8 Camden-Jay Schoeman (Outeniqua, SWD)
- 7 Wandile Mlaba (Michaelhouse, Sharks)
- 6 Max du Pisani (Nico Malan, OP)
- 5 Keanu Coetzee (Paarl Gimnasium, WP)
- 4 Danio Botha (Paarl Gimnasium, WP)
- 3 Nic Snyman (Hilton College, Sharks)
- 2 Christian Everitt (Durban High School, Sharks)
- 1 Liyema Ntshanga (Westville Boys’ High, Sharks)
Plaasvervangers:
- 16 Jan Botes (Monnas, Goue Leeus)
- 17 Wilbur Loubser (Paul Roos Gimnasium, WP)
- 18 Bradley Stanfliet (HJS Paarl, WP)
- 19 Ulrich van der Westhuizen (Monnas Goue Leeus)
- 20 Michael Maseti (Queen’s College, Grens)
- 21 Onelisiwe Fani (Dale College, Grens)
- 22 Sesethu Mpaka (Queen’s College, Grens)
- 23 Antonio Bruiners (Outeniqua, SWD)
Meer skolenuus: https://schoolsthatrock.co.za